Opium Kielce, Warszawska 28 Lok 4 Miejsce przyjazne dla Dzieci

Podologia

 

Metody korekcji wrastającej płytki paznokciowej

 

Wrastający paznokieć jest obecnie problemem bardzo powszechnym, dlatego istotna jest profilaktyka oraz właściwa pielęgnacja. Jeżeli paznokcie wrastają należy koniecznie skontaktować się z gabinetem specjalistycznej pielęgnacji stóp w celu szybkiej interwencji.

W naszej Pracowni stosujemy  wiele różnych metod korekcji wrastających paznokci.

 

Tamponowanie wału paznokciowego

To zastosowanie specjalnego toppera, który ma na celu wyleczyć wał paznokciowy. Tamponowanie stosuje się również w przypadku przygotowywania paznokcia do założenia klamry metalowej.

 

Klamra B/S Quick

Klamry BS Quick zalecane są w przypadku potwierdzenia wrastania paznokcia na skutek deformacji płytki paznokciowej. Ważne, aby paznokieć nie miał stanu zapalnego, co jest przeciwwskazaniem do zastosowania tego typu klamry.

Klamry te przynoszą natychmiastową ulgę. Długotrwałe ich stosowanie powoduje spłaszczenie płytki paznokciowej, a tym samym likwiduje dolegliwości i zapobiega ponownemu wrastaniu paznokci. W ekstremalnych przypadkach, kiedy korekta jest niemożliwa, wskazane jest stałe stosowanie klamry. W przypadku zaawansowanej fazy wrastania paznokci, wraz z klamrą B/S Quick można zastosować rurki Sulci-Protektor.

 

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Zabieg polegający na odbudowaniu paznokcia uszkodzonego wskutek urazu mechanicznego lub przebytych chorób np. grzybicy. W rekonstrukcji paznokcia używamy specjalnie do tego stworzonego żelu, który zabezpiecza płytkę paznokcia przed infekcjami, urazami i zapewnia jej estetyczny wygląd.

 

Ortezy Gehwol

 

 

Dla schorowanych i zdeformowanych stóp polecamy miękkie, silikonowe ortezy, które pozwalają poczuć komfort podczas chodzenia. Ortezy wykonane są żelu polimerowego- są delikatne i przyjazne dla skóry. Nie powodują reakcji alergicznych, nie podrażniają. Zapewniają skuteczną ochronę, nie przemieszczają się w bucie, są wytrzymałe na delikatne rozciąganie. Wielokrotnego użytku, należy je myć w ciepłej wodzie z dodatkiem delikatnego mydła.